NIKASIL

Pro časté nepochopení, vysvětlím trošku něco o Nikasilu.

Pokud chcete upravovat válec, budete nutné nejdříve vrstvu nikasilu odleptat a po provedených ůpravách nechat Nikasil znovu nanést. Pro použítí v silničních či sportovních motocyklech pro silniční závody, velmi důrazně doporučuji, zhotovit Nikasil v zahraničí .

To co by jste „ušetřili“ na zhotovení Nikasilu v ČR se vám mnohonásbně vrátí na životnosti zahraničního nikasilu!!

Galvanicky nanesená vrstva z prvovýroby se pohybuje v rozmezí 0,06-0,08 mm

Originálni vrstva Nikasilu z válce NSR 250

Tato tlouštka je jedna ze zasadních věcí, kterou je nutno dodržet, protože silnější vrstva má tendenci se odlupovat!

Před nanenesením Nikasilu je nutno změřit ovalitu válce přímo na odlitku, pokud nevyhovuje hodnotám musí se válec před nanesením vrstvy „srovnat“ ! A po te použí píst o větším rozměru, který bude po nanesení vrstvy 0,06 až 0,08 mm s patřičnou vůli pístu a válce vyhovovat!

Cagiva MITO 125 Nikasil ČR

Na obrázcích výše, můžete vidět sloupanou vrstvu nikasilu zhotoveného v ČR. Oba měřené vzorky, pochazeji z jedno válce z fotografie. Jeden vzorek má tlouštku 0,1 mm druhý dokonce 0,15 mm tzn. prakticky dvojnásobek originální vrstvy ! Takto nanesená hrubá vrstva není schopna dilatovat s odlitkem válce, při změnach jeho teplot a dojde dříve nebo později k defektům!

Originálni vrstva Nikasilu z válce NSR 250

Na obrázcích můžete vidět dvě fotografie, dvou různých vrstev nikasilu zvětšených pod mikroskopem, jedna se o stranu přívrácenou k odlitku válce, tzn. ta která je na odlitku válce .

Tzn. další faktor který je silně opomíjen je příprava povrchu před samotným galvanizováním, sami mužete najit „5“ rozdlů….

Cagiva Mito 125 Nikasil ČR